פסגות - תעשיות חומרי בניין וגינון
Radio כפר ג'וליס

כניסה

ads

 

 

 

סקר

הסטנדאפיסט אורי חזקיה בג'וליס, האם תהיה/תהיי מעוניינ//ת לשלם 90-100 ש"ח להופעה?:

תמונה אקראית מהגלריה

אתרים לכפר ג'וליס

 

 

 

פרסום

תגובה לכתבה של רון בן ישי "כתב" באתר Ynet


מאת: צוות מיי-ג'וליס
צפיות: 1953
בתאריך: 21/06/2015
שתף |

ממוצע: 5 (3 דירוגים)

להלן כתבה שקיבלנו במייל כתגובה לכתבה של רון בן ישי:

 

כמו רבים, קיבלתי קישור לכתבה של רון בן ישי שכותרתה "להציל את הדרוזים או את אסד?" ובה הוא מכחיש שהיה טבח בדרוזים (תת-כותרת: "הטבח שלא היה") ומטיל ספק בסכנה הקיומית הנשקפת לדרוזים בסוריה מצד כל מיני קבוצות ג'יהאדסטיות. הוא אינו מזכיר את שנעשה בג'בל אלסומאק (ג'בהת אל נוסרה הכריחה אותם להתאסלם, והרסו להם את המקומות קדושים ודרשו עוד דרישות שהדרוזי מעדיף למות מאשר להיכנע להן), אבל הוא כן מזכיר את רצח 22 הדרוזים באלחאדר (אבל לא קורא לזה טבח), ומכנה הדרוזים בסוריה כאויבי ישראל, תומכי אסד, אשר מפיצים דיסאינפורמציה בקרב דרוזי ישראל, כדי שאלה יכריחו את המדינה להתערב בסוריה, ולתקוף את מתנגדי אסד.


הוא לא מזכיר במלה את אנשי ג'בהת-אל-נוסרה אשר מטופלים בישראל (מסיבות הומניות כנראה, וכאילו הם חסידי אומות העולם) ועל חשבוננו, ומפחיד מפני תסריט של בואם של עשרות אלפי פליטים דרוזים לצפון הארץ, ועל כך שהמדינה צריכה להימנע ממצב זה (ומתעלם מהעובדה שהדרוזים אף פעם לא ברחו מבתיהם ומאדמותיהם גם מול התוקפים הכי חזקים – תורכים, צרפתים, מונגולים ואחרים, ואינם מתכוונים להיות פליטים גם הפעם. הם רק מבקשים נשק בכדי שיגנו על עצמם בעצמם).


"הם עם חזק" הוא קובע, וזה נכון, אבל מה הסיכויים  שישרדו מול נשק חדיש וכבד שמקבלים הארגונים הנתמכים ע"י מדינות המפרץ ואחרים, כאשר אין אצלם נשק, וכאשר הקבוצות הג'יהאדסטיות מכתרות את כפריהם ועריהם? הוא לא מזכיר שהם קלטו כ200 אלף פליטים סורים מאזורים אחרים בני עדות שונות, ומתחלקים איתם עם המזון המעט שיש להם. הוא לא מזכיר בכלל שהדרוזים סירבו לגייס 27000 צעירים דרוזים לצבאו של אסד, ובגלל זה הוא לקח את הנשק, התחמושת, כסף, תבואה ועוד דברים.


מה הוא כן מזכיר?
את סמיר קונטר (מחבל לבנוני שאביו דרוזי ואמו מוסלמית ונשוי לעלווית ואשר כל דרוזי באשר הוא דרוזי מוקיע, ואשר כל אנשי הדת הדרוזים בכל מדינה שהיא, אינם מוכנים לקבלו לשורותיהם בשום אופן על רצח חפים מפשע) ועושה ממנו מנהיג בלתי מעורער של הדרוזים בגולן ובסוריה, אשר שולח דרוזים לבצע פעולות איבה.נתן לעמך להבין שהדרוזים הסורים מוציאים פיגועים נגד ישראל!!!  וכך הוא שם את נאמנות הדרוזים הבלתי מעורערת, את הקרבותיהם במשך עשרות שנים למען המדינה ובטחונה בספק, ושם אותנו בעמדת מגננה, כאילו המחבל הזה הינו הנציג של הדרוזים, והוא הפנים האמתיות שלנו. כאילו אף פעם לא קם יהודי נגד עמו, כאילו לא היה איש רע בקרב בני עמו!


רבות מהתגובות לכתבה מראות כמה שנאה הוא עורר נגד הדרוזים באשר הם, ומשפיע על דעת הקהל הישראלית האוהדת שקיבלנו אחרי מאבק לא פשוט?


מה צריכים לעשות?
להגיב.


להתגייס למלאכת ההסברה באופן ענייני ולא מתלהם. אסור לתת לרגשות ולכעס המוצדק לשלוט בתגובותינו למר ישי. אסור לתת דלק לשונאינו. יש להסביר באופן שקול ומגובה בראיות ובעובדות. אסור לתקוף ולהשתמש במלים גסות ואל לנו לעשות כמוהו ולהכליל.


מדינת ישראל והעומדים בראשה עושים רבות למעננו, גם אם לא כולם יודעים זאת, וגם אם המעשה הנכון זה לא לפרסם מה נעשה מאחורי הקלעים. המדינה הזו היא אי של יציבות כלכלית וביטחונית בים סוער של כאוס ומלחמות.


אזרחי המדינה ערביי ישראל מכל הדתות מודים בזה, גם אם לא כולם מוכנים לומר זאת בפה מלא.  אל לנו לשרוף את הקשר החזק עם העם היהודי ועם שכנינו בני שאר העדות בגלל כתב מטעה ובגלל תגובות של חמומי מוח מקרבנו.


תנסו להגיב באתר "וואיינט" ובדף הפייסבוק  שלהם. למרות שלצערי יש לי ניסיון מר עם אתר "וואיינט". את התגובות המצדדות בדרוזים הם לא מפרסמים לרוב. וזה לא המקראה הראשון. תנסו לשלוח תגובה אחת  נגד הדרוזים, גם אם תכלול מלים גסות, היא תפורסם תוך דקות.

 

הכתבה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4670198,00.html

 

 

param name='scale' value='exactfit' />

התגובות מביעות את דעת כותביהן בלבד ואין מנהלי האתר אחראים לתוכנן, לתקנון האתר.
אין לפרסם באתר מיי-גוליס תגובות המפירות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות גזעניות, תגובות המוציאות לשון הרע, תגובות בעלות אופי מיני, תגובות המעודדות לביצוע הסתה, תגובות הפוגעות בפרטיות, תגובות הפוגעות ברגשות הציבור ותגובות המפירות זכויות קניין רוחני. למען הסר ספק, הנושא באחריות הבלעדית לתוכן התגובה המפורסמת הוא כותב התגובה, ואתר מיי-גוליס שומר לעצמו את הזכות שלא לפרסם את התגובה ו/או חלקה ו/או למחוק תגובות שפורסמו וכן למסור את פרטי כותב התגובה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של האתר ו/או לפי צו ביה"מ.
  • כל משתמש/ת רשום/ה יכול/ה לפרסם תגובות, התגובות יפורסמו ללא בדיקה מוקדמת ע"י צוות האתר, כל תגובה שמתפרסמת הינה באחריותו/ה הבלעדית של המשתמש/ת המפרסם/ת כמוזכר בתקנון לעיל.
  • משתמשים/ות לא רשומים/ות ואורחים/ות: ההחלטה לגבי התגובות שלכם/ן באם לפרסמן כמות שהן, לפרסם חלק מהן ו/או לא לפרסמן בכלל תהיה לאחר בדיקה ע"י צוות האתר כמוזכר בתקנון לעיל.

תגובות

1. תמיד יהיה דעות בעד ונגד פשוט צריך להגיב ולא לחסוך בהסברים !

הוגש ע"י אורח ב־21/06/2015 - 17:31.

להגן על דעתנו להסביר לכל מי שרוצה להקשיב , דעה של עיתונאי וכנראה מיעוט שחושבים כמוהו תתרסק ותשכח מהר מאוד ברגע שיהיה איחוד שורות בינינו .
צריך גם מלחמה תקשורתית בזה אין ספק ולפעמים זה יותר חזק בהשפעה ממלחמת נשק !


ReadySoftware.org -

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • כתובות דפי אינטרנט ודואר אלקטרוני הופכות באופן אוטומטי לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות לשימוש: <a> <p> <em> <strong> <u> <i> <b> <super> <sup> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט